Roverská wiki

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
vedouci_vs._rodice [2016/08/11 01:05]
ifanka vytvořeno
vedouci_vs._rodice [2017/05/29 14:43] (aktuální)
Řádek 45: Řádek 45:
 ===Tipy a triky na komunikaci s rodiči=== ===Tipy a triky na komunikaci s rodiči===
  
-  ​Mít na sebe kontakt+  ​*  ​Mít na sebe kontakt
 Hned při prvním setkání vymamte z rodičů telefonní čísla a e-maily a uložte si je tak, abyste je mohli kdykoliv použít. Zároveň k témuž naveďte i rodiče. Hned při prvním setkání vymamte z rodičů telefonní čísla a e-maily a uložte si je tak, abyste je mohli kdykoliv použít. Zároveň k témuž naveďte i rodiče.
  
-  ​Získat odpověď+  ​Získat odpověď
 Když posíláte e-mail s více informacemi a očekáváte na něj odpověď, očíslujte jednotlivé body. Adresát většinou zodpoví všechny, a k tomu ještě přehledně. Když posíláte e-mail s více informacemi a očekáváte na něj odpověď, očíslujte jednotlivé body. Adresát většinou zodpoví všechny, a k tomu ještě přehledně.
  
-  ​Rodičovská konference+  ​Rodičovská konference
 Dejte rodičům šanci seznámit se i mezi sebou, popřípadě zprostředkujte komunikaci mezi nimi. Jakmile se začnou bavit navzájem, máte vyhráno – matky si pomáhají s šitím indiánských obleků, otcové si poradí, kde sehnat dřevěnou bednu. Dejte rodičům šanci seznámit se i mezi sebou, popřípadě zprostředkujte komunikaci mezi nimi. Jakmile se začnou bavit navzájem, máte vyhráno – matky si pomáhají s šitím indiánských obleků, otcové si poradí, kde sehnat dřevěnou bednu.
  
-  ​Dělat si dobrou „reklamu“+  ​Dělat si dobrou „reklamu“
 Informujte nejen o akcích budoucích, ale i o akcích minulých. Pomocí prosté fotogalerie s komentáři se rodiče dozvědí o skautování mnohem přesnější informace, než jaké k nim doputují prostřednictvím dětského vyprávění. Informace o akcích proběhlých přibalte k informacím novým – tak si je každý přečte a ještě udělají nadcházející akci přirozenou reklamu. Informujte nejen o akcích budoucích, ale i o akcích minulých. Pomocí prosté fotogalerie s komentáři se rodiče dozvědí o skautování mnohem přesnější informace, než jaké k nim doputují prostřednictvím dětského vyprávění. Informace o akcích proběhlých přibalte k informacím novým – tak si je každý přečte a ještě udělají nadcházející akci přirozenou reklamu.
  
-  ​Nechat si poradit+  ​Nechat si poradit
 Občas se přihodí, že i přes veškerou vaši snahu komunikace s nějakým rodičem vázne. Třeba z něj máte i svým způsobem strach a nevíte, co s tím. Pak nezapomeňte na to, že na to nikdy nejste sami – proberte to s vedoucím oddílu či střediska, buď vám poradí, nebo zkusí celý problém rovnou nějak vyřešit. Občas se přihodí, že i přes veškerou vaši snahu komunikace s nějakým rodičem vázne. Třeba z něj máte i svým způsobem strach a nevíte, co s tím. Pak nezapomeňte na to, že na to nikdy nejste sami – proberte to s vedoucím oddílu či střediska, buď vám poradí, nebo zkusí celý problém rovnou nějak vyřešit.
  
-  ​Opravdu se seznámit+  ​Opravdu se seznámit
 Nebojte se s rodiči bavit i o civilních věcech. Můžete začít doporučením skvělé výstavy, filmu, knížky… To je něco, o čem se lidé baví se svými kamarády, což vás v očích rodičů promění z vychovatele na pohodové lidi, se kterými se dá povídat o normálních věcech. ​ Nebojte se s rodiči bavit i o civilních věcech. Můžete začít doporučením skvělé výstavy, filmu, knížky… To je něco, o čem se lidé baví se svými kamarády, což vás v očích rodičů promění z vychovatele na pohodové lidi, se kterými se dá povídat o normálních věcech. ​
- +  
-  ​Tykání nebo vykání?+  ​Tykání nebo vykání?
 Co s tykáním? Někteří rodiče vám nabídnou tykání hned při prvním setkání. Jiní by člověku dokázali vykat i po sňatku s jejich dcerou. Tak to prostě je a vy s tím nic nezmůžete. Pokud si s rodiči tykat  Co s tykáním? Někteří rodiče vám nabídnou tykání hned při prvním setkání. Jiní by člověku dokázali vykat i po sňatku s jejich dcerou. Tak to prostě je a vy s tím nic nezmůžete. Pokud si s rodiči tykat